Yara İzi Kapatma

Yara İzi Kapatma

Hayatın akışı içinde birçok farklı sebepler yaralanmalarla karşılaşılabiliyor. Bu yaraların kimi hiçbir iz bırakmadan iyileşirken kimileri de kalıcı izlere neden oluyor. Yara izleri estetik açıdan rahatsız edici bir görünüme yol açtıkları için bu izleri taşıyan kişilerin üzerinde olumsuz etkileri olduğu bir gerçek. Yara izlerinden kurtulmanın, daha doğru bir ifade ile yara izlerini kapatarak hoş bir görünüme kavuşmanın en makul yollarından biri dövme ile yara izi kapatma. Ancak sırf yara izini kapatmak için acele bir seçimle yaptırılacak dövmeler yerine ince eleyip sık dokuyarak, ömür boyu taşımaktan zevk duyulacak desenleri tercih etmek gerektiğini de unutmamak önemli.

Yaralı deriye dövme yapmak uzmanlık gerektirir

Yaralar ciltte hasar bırakır ve bu kimi zaman doku kaybına dek varabilir. Yaralanan bölge iyileşirken yeniden bağ doku oluşumu sırasında şekil bozuklukları ortaya çıkar ki zaten izlerin sebebi de budur. Sağlıklı deriye dövme yapmak tabi ki yara izi kapatmaktan daha kolaydır, söz konusu yara izi kapatma olduğunda mutlaka bu konuda deneyimli bir dövme sanatçısı ile çalışmak gerekir.

Desen seçimi önemlidir

Vücudun herhangi bir bölgesindeki yara izini kapatmak için desen seçimi çok önemlidir. Seçilen desenin yalnızca dövmeyi yaptıracak kişinin hoşuna gitmesi yetmez, desen aynı zamanda yara izi ile uyumlu olmalıdır. Bu sebeple yara izi kapatma için yapılacak desenin dövmeci ile birlikte seçilmesi en iyi sonucu almayı sağlamak için önemlidir.

Dövme ile yara izi kapatma fiyatları

Dövme fiyatları konusunda belirleyici rol oynayan birkaç önemli faktör vardır. Ancak söz konusu yara izi kapatma olduğunda bu faktörlere bir de yaranın durumu gibi etkenler eklenir. Yaranın şekli, büyüklüğü, derinin hasar görmüşlük durumu gibi özel koşulların yanı sıra her dövmede olduğu gibi dövmenin büyüklüğü, kaç renk olacağı, seçilen desenin detaylılığı gibi unsurlar da fiyatın belirlenmesinde göz önünde bulundurulur. Faça, yanık, yara izi veya herhangi başka bir dövme kapatma konusunda deneyimli bir dövmeci ile çalışıp, en uygun deseni seçerek estetik açıdan sıkıntı veren izlerden birkaç seansta kurtulmak ve harika bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci