Yanık İzi Kapatma

Yanık İzi Kapatma

Yanık izi kapatma konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden birisi dokunun iyileşme süresidir. Deri zamanla kendisini yeniler ve deri tabakaları oluşur bu noktada oluşan yanık dokuya dövme yapabilmek için öncelikle dokunun incelenmesi gerekir. Dövme çok popüler bir vücut süsleme sanatı olmasının yanı sıra çeşitli nedenlerle ortaya çıkan yara izlerinin kapatılmasında da kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Yanık izleri de bunlar arasında yer alıyor. En sık karşılaşılan kazalardan biri olan yanıklar hoş olmayan bir görüntüye yol açtıkları için kişilerin üzerinde son derece olumsuz etkiler yaratır. Genellikle bu izleri tıbbi yöntemlerle ortadan kaldırmak pek de mümkün değildir. İşte dövme tam da burada devreye girer ve ortadan kaldırılamayan yanık izlerinin kapanmasını ve kişinin hem estetik hem de çekici bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

Yanık izi dokulara kalıcı hasar verir

Dövme ile yanık izi kapatma tahmin edilebileceği üzere kolay bir iş değildir. Yanıklar dokulara zarar verir ve kimi zaman doku kayıplarına da yol açar. Bir yanık ne denli derinse, doku kaybı ne denli fazlaysa kapatma işlemi de o denli zorlu olur. Ayrıca yanık deri sağlıklı deriye göre daha ince ve hassastır ayrıca pürüzlü bir yüzeydir dolayısıyla dövme kapatma gerçekten zor bir iştir. Ancak usta dövme sanatçıları tarafından yapıldığı zaman istenilen sonucu almak mümkündür.

Dövme Seans sayısı değişebilir

Dövmeyle yanık izi kaç seansta kapatılır diye merak edenlereyse kesin bir sayı ile cevap vermek imkansız. Seans sayısı yine yanık izinin durumuna, kapatılacak bölgenin genişliğine, seçilen desenin büyüklüğüne, renkliliğine kısacası birçok kritere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak ortalama olarak 4-6 seans kadar sürer diyebiliriz. Yine de doğru süreyi dövme sanatçısının belirleyeceğini, seanslar arasında bırakılacak sürenin de sanatçıya bağlı olduğunu eklemeden geçmeyelim.

Yanık izi kapatma fiyatları

Yanık ile hasar görmüş, doku kaybı olan bir deriye dövme yapmak deriye yapmaktan hem daha zor hem de daha fazla ustalık gerektiren bir uygulamadır ve bu da dövme ile yanık izi kapatma fiyatları konusunda belirleyici rol oynar, yani yanık kapatma diğer dövmelerden daha pahalıdır. Yazımızı bitirirken eğer yanık izinizi dövme ile kapatmayı düşünüyorsanız bu konuda deneyimli bir dövme sanatçısı ile çalışmanız gerektiğini unutmayın diye ekliyoruz.

Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci