kisiye-ozel-dovme-kursu

Kişiye Özel Dövme Kursu

Kişiye özel dövme kursu her zaman kalabalık kurslardan çok daha verimlidir. Bunun en önemli sebebiyse kişinin öğrenme gereksinimlerini takip ederek oluşturulmalarıdır. Yani herkes aynı hızda ve aynı şekilde öğrenmez ve kişiye özel dövme kursu bu nedenle bir konuda gerçek bir yetkinlik kazanmak açısından en iyi alternatiftir, özellikle söz konusu dövme gibi bir konu olduğunda. Çünkü dövme hem bir sanattır hem de bir zanaat ve bu ikisini aynı anda öğrenebilmenin en etkili yolu da tabi ki kişiye özel dövme kursu ile usta bir dövme sanatçısından ders almaktır.

Ders alınacak dövmeciyi doğru seçmek çok önemli

bacak kaplama dovme modelleri, kişiye özel dövme tasarım

Dövme her şeyden önce bir sanattır dolayısıyla dövme öğrenmek için temel de olsa çizim gibi bilgiler edinmek çok önemlidir. Bu nedenle kişiye özel dövme kursu seçimi yaparken öncelikle doğru dövme sanatçısını bulmaya odaklanmak gerekir. Kurs verecek olan dövmeci başarılı bir dövme sanatçısı olmanın yanı sıra sahip olduğu bilgiyi en iyi şekilde karşısındakine aktarma yeteneğine de sahip olmalıdır. Yani dövme kursu araştırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey dövmecinin tüm bu konularda yeterliliğidir.

Farklı uzunlukta kurs seçenekleri sunuluyor

bacak dövme modelleri, kalca dovme modeller

Kişiye özel dövme kursları farklı uzunlukta kurs seçenekleri sunuyor ve bu da en önemli avantajlarından biri. Bu kurslarda teori derslerinde dövme tarihi, dövme aletleri, anatomi bilgisi, hijyen bilgisi gibi her dövmecinin mutlaka bilmesi gereken konular öğretilir. Elbette kişiye özel dövme kursu sadece teorik derslerden ibaret değil, teorik bilgilerin öğrenilmesinin ardından pratik derslere geçiliyor ve bu derslerde de; desen çizme, desen oluşturma, dövme aletlerinin kullanımı, kuruluşu, temizlenmesi, kopya-transfer alma, suni deri üzerinde dövme yapma ve nihayetinde de insan üzerinde dövme çalışması yapılıyor. Tüm bunlar iyi bir dövmeci olabilmek için her yönden hazırlanmayı sağlıyor.

Türkiye’nin farklı yerlerinde bu kurslara katılabilirsiniz

savaşçı kol kaplama dövme modelleri

Türkiye’nin farklı şehirlerinde kişiye özel dövme kursu bulabilme olanağı var, ancak tabi ki en geniş seçenekler İstanbul’da yer alıyor. İstanbul’un ardından İzmir, Eskişehir, Ankara gibi kentlerde de çok sayıda kurs var, bunun yanı sıra farklı illerde de çok fazla alternatif olmasa da iyi bir dövmeci olmayı sağlayacak kişiye özel dövme kursları bulabilmek mümkün.

Kişiye Özel Dövme Kursu İletişim

kisiye-ozel-dovme-kurslari-iletisim

Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımızı

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci