en-iyi-dovmeciden-dovme-kursu

En İyi Dövmeci’den Kurs

Binlerce yıllık bir sanat olan dövme bugün kelimenin tam manası ile altın çağını yaşıyor. Vücudunu dövme ile süsleyenlerin sayısı her geçen gün büyük bir hızla artıyor. Elbette birçok insan sadece dövme yaptırmak değil dövme yapabilmek de istiyor, ancak henüz yazımızın başındayken şunun altını çizmemizde fayda olduğunu düşünüyoruz; dövme herkesin yapabileceği bir şey değil zira bilgi ve deneyimin yanı sıra yetenek de gerektiriyor. Yani dövmeci olmayı hayal ediyorsanız en iyi dövmeciden kurs almak en doğru seçenek ama bu işe yeteneğiniz de olması kaydıyla tabi ki.

Dövme kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

fatih-sultan-mehmet-dövmesi

Dövme kursu seçerken birkaç kriteri göz önünde bulundurmak ve bu kriterlere uygun seçimler yapmak gerekiyor ve bu kriterlerin en önemlisi tabi ki kursu verecek olan dövmecinin yetkinliği. Dövme kursu vermek için yalnızca iyi bir dövmeci olmak yeterli değil, aynı zamanda bildiklerini karşısındakine anlatma, öğretme konusunda da başarılı olmak gerekiyor. Yani her iyi dövmeci iyi bir dövme kursu hocası olamayabilir. Bu nedenle seçim yaparken iyi bir dövmeci kadar daha önce ders vermiş kişileri tercih etmek de fayda var.

Dövme kursları aynı zamanda sertifika için de hazırlanmayı sağlıyor

gerçekçi dövmeler-realist dovme modeller-kol kaplama modeller

Ülkemizde dövme stüdyosu açabilmek için dövmeci sertifikasına sahip olmak gerekiyor. Dövme kursları dövme yapmayı öğretmenin yanı sıra bu sertifikayı almak için girilecek sınavlara da hazırlık olma özelliğini taşıyor. En iyi dövmeciden kurs almak elbette ki bir stüdyo açıp yasal olarak dövmecilik mesleğini icra edebilmeyi kolaylaştırıyor. Ülkemizde dövme stüdyosu açabilmek ve dövmeci olabilmek için öncelikle kalfalık ardındansa ustalık belgeleri almak gerekiyor ve dövme kursları bu belgeleri almak için ilk adım.

Katılacağınız kursu dikkatle seçin

bacak kaplama-dovme modelleri-kişiye özel dövme tasarım

Kısacası her meslekte olduğu gibi dövmeciliği de en iyisinden öğrenmek bu mesleğe başlayabilmek adına son derece büyük önem taşıyor. Dolayısıyla eğer dövmeye yeteneğiniz olduğunu düşünüyor ve içinizde bu keyifli mesleği yapmak için gerçek bir tutku duyuyorsanız yapmanız gereken ilk şey en iyi dövmeciden dövme kursu almak.

DÖVME KURSU İLETİŞİM

 Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımızı Arayabilirsiniz.

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci