ogrenme-garantili-dovme-kursu

Öğrenme Garantili Dövme Kursu

Binlerce yıl önce insanların aidiyeti, cesareti simgelemek için yapmaya başladığı dövmeler o günden bugüne dek çok yol aldılar ve bugün dövme, modern insanın en büyük tutkularından biri haline gelmiş durumda. Bu elbette yalnızca dövme yaptırmayı değil dövme yapmayı da kapsayan bir tutku, zira dövme aynı zamanda bir sanat dalı ve birçok insan da bu eşsiz sanata gönül veriyor. Eğer siz de dövmeci olmayı düşünüyorsanız öğrenme garantili dövme kursu alternatiflerini değerlendirmeniz kesinlikle en doğrusu.

Dövme yetenek ister

dovme-yetenek-ister

Yazımızın başında da altını çizdiğimiz gibi dövme herhangi bir iş değil bir sanat dalı dolayısıyla dövme öğrenebilmek için en azından çizim yapmaya karşı bir yetenek taşımak gerekiyor, ancak bu konuya doğal yeteneği olanlar öğrenme garantili dövme kursu ile gerçek bir yarar elde edebiliyorlar. Aksi takdirde yani yeteneğiniz yoksa yine bu kurslar sayesinde dövme yapmayı öğrenebilirsiniz ancak bunun başarılı bir dövme sanatçısı olmanıza yeteceğini söylemek zor. Yani dövme eğitim, bilgi ve deneyim kadar yetenek de gerektiriyor, bunu asla unutmamak gerekli.

Doğru seçim yapmak başarıya giden yol için vazgeçilmez

dogru-secim-basariya-giden-yol

Ülkemizde özellikle de dövmenin başkenti olarak tanımlayabileceğimiz İstanbul’da çok sayıda dövme kursu bulunuyor ancak tüm bu kursların yeterli olduğunu söyleyebilmek zor. Dövme sanatçısı olmak konusunda başarıya giden yol öncelikle doğru dövmeciden eğitim almaktan geçiyor. Dolayısıyla eğer dövme kursuna gitmeyi planlıyorsanız bu konuda mutlaka detaylı bir şekilde araştırma yapmalısınız ve doğru dövmeciyi, doğru kursu bulduğunuzdan emin olmalısınız.

Dövme kursunda neler öğreneceksiniz?

dovme-kursunda-neler-ogreneceksiniz

Dövme kurslarında dersler teorik ve uygulamalı olarak iki bölüme ayrılıyor ve öncelikle teorik dersler veriliyor. Dövme kursu teorik dersleri şunlar;

 1. Dövme malzemeleri hakkında geniş bilgi
 2. Dövme aletleri hakkında geniş bilgi
 3. Hijyen bilgisi
 4. Temel anatomi bilgisi
 5. Uygulamalı derslerse şunlar;
 6. Dövme aletlerinin kullanılışı
 7. Dövme malzemelerinin kullanılışı
 8. Desen çizme
 9. Kopya-transfer alma
 10. Suni deri üzerinde dövme çalışması
 11. İnsan üzerinde dövme çalışması

Öğrenme garantili dövme kursu ile alacağınız bu dersler eğer dövmeye yeteneğiniz de varsa bu yetenekle ve zamanla kazanacağınız deneyimle birleşince çok iyi bir dövme sanatçısı olmanızı sağlamak için yeterli.

DÖVME KURSU İLETİŞİM
Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci