Kalıcı Dövme Kursu

Kalıcı Dövme Kursu

Dövmenin modern insanın en fazla ilgi gösterdiği sanat dallarından birisi. Dövme yaptırmak isteyenler kadar dövmeci olmak isteyenlerin de sayısında artış yaşanmaya başlamış durumda. Dövme denilince çoğu kişinin aklına kalıcı dövme geliyor. Vücuda yapılıp hayatın sonuna kadar kalan dövmeler. Burada hayatın sonuna kadar kalan cümlesinin en önemli cümle olduğunun altını çizmek gerekiyor, zira bir insanın ömrü boyunca taşıyacağı dövmelerin kusursuz olması gerekiyor. İşte tam da bu nedenle herkes dövmeci olamıyor. Dövme yapmak yetenek gerektiriyor, ancak tabi ki yetenek tek başına yeterli değil, bu yeteneği eğitim ve deneyim ile harmanlamak iyi bir dövme sanatçısı olabilmek için vazgeçilmez, bunun yoluysa tabi ki kalıcı dövme kursu ile bu sanatı ustalarından öğrenmekten geçiyor.

Dövme kursları sadece dövme yapmayı öğretmiyor

gotik-kuru-kafa-dövmesi-modeli

Kalıcı dövme kursu denilince akla dövme yapmayı öğrenmek gelse de bu kurslar aslında dövme yapmanın yanı sıra bir dövmecinin bilmesi gereken birçok farklı bilgiyi de öğretiyor. Hijyen bilgisi, anatomi bilgisi, dövme aletleri gibi her dövmecinin bilmesi gereken teorik bilgilerin yanı sıra bu kurslarda uygulamalı dersler de veriliyor. Kalıcı dövme kursu ile öğrenilen uygulamalı dersler arasında desen çizme, dövme aletlerinin kullanımı, suni deri üzerinde çalışmalar ve nihayetinde insan üzerinde dövme yapma yer alıyor. Yani kalıcı dövme kursu dövmeci olmayı hayal eden bir insanın bu hayalini gerçeğe dönüştürebilmesi için ihtiyaç duyduğu tüm teorik ve pratik bilgileri edinmesini sağlıyor.

Kalıcı dövme kursu MEB sertifikasına da hazırlıyor

metalci dovmesi-kuru kafa dövmesi-scull dovme modeli

Türkiye’de dövme stüdyosu açabilmek ve yasal olarak dövmecilik yapabilmek için Milli Eğitim Bakanlığından sertifika almak gerekiyor. Kalıcı dövme kursu ile bu sertifikaları almak için de hazırlanma fırsatı sunuluyor. Milli Eğitim Bakanlığından öncelikle kalfalık sonrasındaysa ustalık belgeleri almak gerekiyor. Bu belgeleri almak için girilen sınavlarda kalıcı dövme kursunda öğrenilen bilgilerin çok büyük faydası oluyor. Kısacası Türkiye’nin farklı illerinde verilen kalıcı dövme kursları hem dövme sanatçısı olmak hem de Milli Eğitim Bakanlığından sertifika almak için en doğru hatta tek adresler olma özelliğini taşıyor.

Kalıcı Dövme Kursu İletişim

kalici-dovme-kursu-iletisim

Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımızı Arayabilirsiniz.

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci