kalici-dovme-fiyatlari

Kalıcı Dövme Fiyatları

Kalıcı dövme fiyatları araştırıyorsanız öncelikle kendinize nerede iyi bir dövme yaptırabilirim olmalıdır. İnsanlığın en eski sanatlarından biri olan dövme tüm dünyada yıllardır çok popüler ancak ülkemizde son yıllarda depara kalkmış durumda.  Her geçen gün daha fazla insan dünyanın bu kadim sanatının karşı konulmaz çekim gücüne kapılıyor ve dövme yaptırıyor. Özellikle de kalıcı dövme gün geçtikçe daha fazla insanın tutkusu haline geliyor ve farklı dövme tarzlarındaki dövmeleri yaptırarak çok daha çekici bir görünüme kavuşan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Dövme fiyatları neye göre belirleniyor?

Dövme fiyatları neye göre belirleniyor

Kalıcı dövme yaptırmak isteyenler için elbette dövme fiyatları hakkında bilgi edinmek önemli. Ancak kalıcı dövme fiyatları konusunda kesin rakamlardan bahsetmek mümkün değil zira her dövmenin fiyatı farklı. Ancak kalıcı dövme fiyatları elbette bazı kriterlere göre belirleniyor. Dövme fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayan etkenleri saymamız gerekirse;

  1. Dövmenin boyutu
  2. Dövmenin kaç renk olduğu
  3. Dövmenin eni ve boyu
  4. Yapılacak desenin ne kadar işçilik gerektirdiği
  5. Kapatma olup olmadığı

Kapatma dövmeler diğerlerinden daha fazla emek ve ustalık istediği için fiyatları da farklı oluyor. Bu unsurlar kalıcı dövme fiyatlarının belirlenmesinde belirleyici kriterler ve her dövmeci bu kriterlerden yola çıkarak fiyat belirliyor.

İyi dövmeci farkı

İyi dövmeci farkı

Kalıcı dövme fiyatları konusunda en önemli kriterlerden biri de dövme sanatçısının ustalığı elbette. Bir dövmeci ne denli ustaysa, ne denli başarılı dövmeler yapıyorsa yaptığı dövmelerin fiyatı da o denli yüksek oluyor doğal olarak. Ancak şunu da söylemeden geçmememiz lazım; dövme bir ömür boyu vücutta taşınıyor dolayısıyla dövme yaptırmadan önce en doğru deseni seçmek ve bu deseni kaç para olduğuna bakmadan usta bir dövme sanatçısına yaptırmak gerekiyor.

kurt dövmesi, kol kaplama dovme modeli

Daha uygun fiyatlı olduğu için amatör dövmecilerle çalışmak hiç hoş olmayan neticelerle karşılaşma olasılığı anlamına geliyor ki daha sonra bu kötü dövmeleri kapattırmak için yine usta bir dövmeciye başvurmak gerekiyor. Bu nedenle baştan iyi bir dövmeci ile anlaşıp yüksek fiyatlı da olsa kaliteli bir dövme yaptırmak en doğrusu. Kısacası kalıcı dövme fiyatları her dövmede farklılık gösterdiği gibi her dövmecinin de istediği fiyat farklı oluyor bu yüzden kafanızdaki dövme modeli ile bir dövmeciye danışmanız fiyat bilgisi almanın en sağlıklı yolu.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

Kalıcı Dövme Fiyatları İletişim
Whatsapp ve Mobil Telefon Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci