uc-boyutlu-dovme-modelleri

Üç Boyutlu Dövme Modelleri

Üç boyutlu dövme modelleri genellikle perspektif çalışmalardan oluşur. Bu çalışmalar 3D Dövme olarakta bilinir. Üç boyutlu dövmeler genellikle Realist dövme tarzlarından oluşur. 3d model çıkarmadan önce dövme yapılacak alanın belirlenmesi gerekmekte. Ona göre teknik çizimin yapılması gereklidir. Bir dövme modelinin üç boyutlu görünebilmesi için perspektif kazandırılması gerekir.

Çizim için gerekli şablonlar çıkartıldıktan sonra dövme sanatçısı uygulanacak bölgeye şablonu yapıştırır. Perspektif çizimler dövmeye üç boyut kazandırarak güzel bir görünüm sağlar.

Üç Boyutlu Modeller

Dövme aleminin en iddialı ve fantastik modelleri üç boyutlu dövme modelleri. Üç boyutlu dövmeler her dövmecinin yapabileceği çalışmalar değiller zira bu dövmeleri yapabilmek için gerçek bir usta olmak gerekiyor. Göz yanılsaması ile inanılmaz işler ortaya çıkartan dövme sanatçılarının üç boyutlu dövmelerini bedeninde taşıyan şanslı ve havalı insanlardan biri olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir dövme üstadı bulmak, gerisi kolay.

Üç boyutlu dövme modelleri için bir sonsuz bir deniz desek abartmış sayılmayız. Zira 3D dövme modelleri baş döndürücü bir çeşitliliğe sahip. Hayvanlar, yazılar, fütüristlik imgeler kısacası aklınıza gelebilecek her şey hatta çok daha fazlası üç boyutlu dövme modelleri arasında yer alıyor.

Üç boyutlu Dövmenin Anlamları

Üç boyutlu dövmenin anlamları yaptıracağınız desene ve o desenin sizin için ne anlam ifade ettiğine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Neredeyse sınırsız sayıda üç boyutlu dövme modelleri var dolayısıyla bu denli farklı dövmeler söz konusu olduğunda tek bir anlamdan söz etmek mümkün değil. Üç boyutlu dövmenin anlamları tamamen sizin için dövmenin anlamıyla ilişkili.

Üç boyutlu Dövme Fiyatları

3D dövme fiyatları diğer dövmelerden biraz daha yüksek zira bu dövmeler hem ustalık hem de büyük özen gerektiriyor. Üç boyutlu dövme fiyatları konusunda işçiliğin yanı sıra kaç renk olacağı ve büyüklüğü gibi unsurlar da belirleyici rol oynuyor.

İstanbul’da üç boyutlu dövme yapan stüdyolar

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi üç boyutlu dövme modelleri ancak işinin ehli dövme sanatçıları tarafından yapılabiliyor. İstanbul’da üç boyutlu dövme yapan stüdyolar bulabilmek mümkün, malum İstanbul dövmeci açısından en zengin destinasyonların ilk sırasında yer alıyor ve bu dövmeciler arasında üç boyutlu dövme yapan ustalar da bulunuyor tabi ki.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

üç boyutlu dövme sanatçısı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir