Kişiye Özel Dövme Tasarımı

Kişiye özel dövme tasarımı, sıradan dövme modellerinin dışına çıkarak, kendi tarzını veya karakterini yansıtmak isteyenlerin, en doğru biçimde tamamen özgün çizimlerden oluşan bir obje veya figürün yaratılmasıdır. Yaşadığınız bir anıdan ilham aldığınız bir kaynağa, sevdiğiniz bir hayvandan en değer verdiğiniz yakınlarınıza kadar, bunları vücudunuzda taşımak istemeniz ve size güç verdiğine inandığınız totemlerinizin özgün bir biçimde tasarlanması kişiye özel dövme tasarımının nihai amaçlarındandır.

Dövme Tasarlatmak mı? Model Seçmek mi?

Dövme Tasarlatmak mı Model Seçmek mi

Belkide cevaplanması gereken en önemli konulardan bir tanesi de dövme yaptırmaya karar vermiş birisinin model seçme konusunda yaşadığı kararsızlıktır. Çoğumuz dövme yaptırmadan önce bu duruma düşeriz ve çoğu zaman hangi dövme modelini seçeceğimizi bilemeyiz. Bu noktada en doğru seçenek karar verdiğimiz dövme modelini özgünleştirmek olacaktır. Bu doğrultuda yeni bir tasarım ortaya çıkarmak, birden fazla dövme modelini birleştirerek ortaya farklı bir model çıkarabiliriz Böylece kendi dövme tasarımımızı isteğimize göre oluşturabiliriz.

Çizim Yeteneğine Sahip Dövmeciler

Çizim Yeteneğine Sahip Dövmeciler

Bir çok dövmeci çizim konusunda dövme yapmak kadar başarılı değildir. Hazır şablon üzerinden çizmek her zaman için dövmeciler için daha kolaydır. En ufak bir hata geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Çizim yapabilmek için gerçekten yeteneğe ihtiyaç vardır çünkü dövme teknik çizimden öte yaratıcılığın ön planda olduğu bir sanattır. Dövme yaptıracağımız sanatçının çizim yeteneğine ve yaratıcılığına güvenmek zorundayızdır bu yüzden en önemli ekenleri sıralayacak olursak;

  • Dövme Çalışmaları
  • Çizdiği Tasarımlar
  • Geçmişe Dönük Yaptığı Dövmeler
  • Çizim yeteneği

Tüm bu şartların uygun olması durumunda gerçekten kişiye özel dövme tasarımı yapabilen bir dövme sanatçısı bulmuşuzdur. Şimdi yukarıda sıraladığımız modelleri alt başlıklar altında inceleyelim.

Dövme Tasarım Çalışması

Dövme Çalışmaları: Bir dövmeciyi tanımak istiyorsak onun çalışmalarını görmemiz gerekirbir çok dövmeci kendisini bu konuda usta bir dövmeci olarak görebilir fakat burada kendisinin ne söyleyeceğinden ziyade ne yaptığıdır önemli olan.

Çizdiği Tasarımlar: Bir dövmecinin hazır şablon üzerinden dövmeyi iyi yapıyor olaması onun usta bir sanatçı olduğu anlamına gelmez, bir dövme sanatçısı aynı zamanda iyi bir tasarımcıda olabilmelidir.

Geçmişe Dönük Yaptığı Dövmeler: Dövmeler zaman içerinde bulunduğu bölgeye göre solabilmekte veya silinebilmektedir burada dikkat edilmesi gereken nokta bu işi usta bir şekilde yapabilecek dövme sanatçısının dövme sonrası da seansları takip etmesidir.

Çizim Yeteneği: Çizim yapmak dövme yapmaktan çok farklıdır hayallerin gerçeğe dökülebilmesi, düşüncelerin şekil almasıdır çizim yapmak,  bunu en iyi çizime dökebilen şablondan dövmeye geçirebilendir dövme ustası.

Yukarıda bahsettiğimiz konular dövme tasarımı açısından dikkat edilmesi gereken önemli süreçlerdendir unutmayalım ki hayatımız boyunca taşıyacağımız bir şeyi bir anlık kararla heba etmek doğru olmaz.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

kişiye özel dövme tasarımı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci