yakuza-dovme-modelleri

Yakuza Dövme Modelleri

Yakuza dövme modelleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Japonya denilince akla gelen ilk şeylerden biri Yakuza ve daha da önemlisi yakuza dövmeleri. Yakuza Japonya’nın geleneksel mafyası olarak tanımlanabilir ve bu yasadışı organizasyona üye olanların yaptırdıkları dövmelere de yakuza dövmesi ismi veriliyor. Yakuza dövmeleri dünyanın en dikkat çekici dövmeleri arasında yer alıyor zira bu dövmelerin hem desenleri çok çarpıcı hem de genellikle büyük hatta vücudun çoğunu kapatacak şekilde yapılıyorlar.

Yakuza Modelleri


Yakuza dövmeleri geleneksel olarak Japon tarihinden kesitler anlatır. Geleneksel olarak milliyetçi bir yapı olan Yakuza’ların dövmelerinde bolca milliyetçi unsurlar da işlenir. Samuray savaşçıları, Japon kültüründe önemli bir yeri olan ejderhalar ve koi balıkları da yakuza dövme modelleri arasında yer alır. Yakuza dövme modelleri desenler kadar renkleriyle de dikkat çeker zira yakuza dövme modelleri genellikle renkli çalışmalardır.

Yakuza Dövmenin Anlamları

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi Yakuza dövmelerinin anlamları aidiyet ve bağlılıktır. Ancak bunlar elbette yakuza üyeleri için geçerlidir. Bu dövmeler ayrıca güçlü olmayı ve savaşçı bir ruha sahip olmayı da simgeler. Ama her dövme de olduğu gibi yakuza dövmenin anlamları da aslında yaptıranın o dövmeye yüklediği anlama bağlıdır. Malum, herkesin dövmesinin almanı kişiseldir. Yani yakuza dövmenin anlamları yaptıracak kişiye göre farklılık gösterebilir.

Yakuza Dövme Fiyatları

Yakuza dövme fiyatları değişkendir, genellikle büyük dövmelerdir ve bu da zamana yansır. Yakuza dövme fiyatları dövmenin boyutunun yanı sıra kapatma olup olmadığı ve kaç renk olduğuna bağlı olarak da değişir. Ayrıca istenilen desenin detaylı oluşu da yakuza dövme fiyatları konusunda belirleyici rol oynayan unsurlardan biridir.

İstanbul’da yakuza dövme yapan stüdyolar

Şayet yakuza dövme modelleri ile vücudunuzu süslemek istiyorsanız İstanbul sizin için mükemmel bir seçenek. İstanbul yakuza dövme yapan stüdyolar açısından kelimenin tam manası ile bir cennet. Yani İstanbul dövmeci zenginliği içinde hayalinizdeki yakuza dövmesini yaptırabileceğiniz dövme sanatçısını bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

yakuza dövme sanatçısı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci