old-school-dovme-modelleri

Old School Dövme Modelleri

Old school dövme modelleri tüm dünyanın en popüler dövme akımlarından biri olan esin kaynağı denizcilerin yaptırdığı dövmelerdir. Bu nedenle old school dövme için oldukça erkeksi diyebiliriz. Ayrıca birçok kişinin aklına dövme denilince ilk gelen motifler örneğin içinden ok geçen ve sevgilinin ismi yazılı kalp klasik old school dövme modelleri arasında yer alır. Tabi bu dövmeler için her ne kadar erkeksi desek de old school dövme tutkunu kadınların da sayısı hiç az değildir. Hele de pin-up kızı dünya üzerinde kim bilir kaç kadının bedenini süslüyordur tahmin bile edemiyoruz. Kısacası old school dövme modelleri dövme aleminin her daim baş tacı olagelmiştir ve emin olun ki dünya durdukça öyle olmaya da devam edecektir.

Old School Modeller

Old school dövme modelleri yukarıda da söylediğimiz gibi denizcilerin dövmelerinden ilham alınarak tasarlanan ve Amerikan tarzı olarak da tanımlayabileceğimiz dövmelerdir. Klasik old school dövme modelleri içinde pin-up kızları, iskambil kâğıtları, denizciliğin alametifarikası çapa deseni sayılabilir. Ancak old school dövme modelleri tabi ki bunlardan çok daha fazlasını içerir. Old school dövme modellerini detaylı şekilde dövmecinizin kataloğunda inceleyebilirsiniz.

Old School Dövmenin Anlamları

Amerikan tarzı dövme olarak da tanımlayabileceğimiz old school dövmenin anlamları tüm dövmelerde olduğu gibi kişiye özeldir. Ayrıca yaptıracağınız desenin de dövmenin anlamını farklılaştıracağı düşünülürse bu dövmeler için genel bir anlamdan söz etmek zordur. Yani old school dövmenin anlamları tamamen seçeceğiniz desene ve o dövmeye yüklediğiniz kişisel anlama bağlıdır.

Old School Dövme Fiyatları

Old school dövme fiyatları sabit değildir, genellikle modellere göre değişkenlik gösterebilir. Çoğunlukla birden fazla renkten oluşur, ancak elbette ben tek renkli yaptırmak istiyorum derseniz bu şekilde de yaptırabilirsiniz. Old school dövme fiyatları konusunda belirleyici rol oynayan unsurların ilki dövmenin büyüklüğüdür. Sonrasında kaç renk olacağı ve cover up (Dövme Kapatma) olup olmadığı da yaptıracağınız dövmenin fiyatının belirlenmesinde etkili olacak kriterlerdir.

İstanbul’da old school dövme yapan stüdyolar

Dünyanın en popüler dövme akımlarından biri olan old school dövmeler söz konusu olduğunda İstanbul’da bu harika dövmeleri yaptırabileceğiniz sayısız adres bulabilirsiniz. İstanbul’da old school dövme yapan stüdyolar kentin dört bir yanına dağılmış durumda, dolayısıyla İstanbul dövmeci alternatiflerine göz atarak kolayca bir dövmeci bulup kafanızdaki old school dövmeye kavuşabilirsiniz.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

old school dövme sanatçısı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci