Mandala Dövme Modelleri

Mandala dövme modelleri geleneği, mandaların dünyanın kadim dinleri arasında yer alan Hinduizm ve Budizm’de evreni simgelediğine inanılan şekillere verilen isim olasından gelmektedir. Bu semboller dövmenin yanı sıra bazı dini ritüellerde ve meditasyon yaparken de kullanılıyor. Mandala dövme bu nedenle özellikle spiritüel konulara merak duyan kişiler tarafından tercih edilse de mandala dövme modelleri aynı zamanda çok da şık ve dikkat çekici göründükleri için herkes bu dövmeleri yaptırmaya yönelebiliyor. Bu arada mandala dövme psychedelic akımın da olmazsa olmaz unsurlarından biri. Kısacası mandala dövme modelleri farklı amaçlarla ve ruh halleri ile yaptırılan ve herkeste muhteşem duran dövmeler olarak ön plana çıkıyor.

Mandala Modelleri


Mandala dövme modelleri oldukça basit çizimlerden çok daha komplike olanlara değin uzanıyor. Ancak mandala dövme modelleri basit ya da komplike fark etmeksizin aynı mantığa dayanılarak çiziliyor; bir nokta merkez olarak alınıyor ve bu noktanın etrafına dairesel şekiller çiziliyor. Zaten mandala dövme modelleri de çoğunlukla dairesel desenlerden oluşuyor.

Mandala Dövmelerin Anlamları

Mandala kelimesi Sanskritçede halka demektir ve bu dövmelerin simgelediği şey yazımızın başında da belirttiğimiz gibi evrenin yapısıdır. Mandala dövmelerin anlamları evrenin yapısı olsa da bu harika şekilli dövmelere çok daha fazla kişisel anlamlar da yükleyebilmek mümkündür. Yani hemen her dövmede olduğu gibi mandala dövmenin anlamları da yaptıran kişinin ruhunda gizlidir.

Mandala Dövme Fiyatları

Mandala dövme fiyatları seçtiğiniz modele göre belirlenmektedir,  genellikle tek renkli olsa da bu sadece tek renkli yapıldıkları anlamına gelmiyor. Mandala dövme fiyatları yaptıracağınız dövmenin kaç renk olduğuna, enine ve boyuna göre değişiyor. Ayrıca eğer cover yaptıracaksanız bu da mandala dövme fiyatları konusunda belirleyici unsurlardan biri.

İstanbul’da mandala dövme yapan stüdyolar

İstanbul Türkiye’nin en fazla dövme stüdyosunu barındıran ili, dolayısıyla İstanbul’da mandala dövme yapan stüdyolar açısından baş döndürücü bir zenginlik var, bu da dilediğiniz dövmeyi yaptıracak bir mandala dövme yapan dövmeci bulmanızı kolaylaştırıyor.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

Mandala dövme sanatçısı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci