new-school-dovme-modelleri

New School Dövme Modelleri

New School Dövme modelleri son zamanlarda bir çok yeni kuşak tarafından tercih edilen dövme modelleri arasına girmektedir. Dövme tarzları arasında en dikkat çekici olan New School dövme modelleri bir çok dövme modeliyle birlikte karşımıza çıkmakta bunlardan bazılarını sizler için derledik. New school 1970’lerin başında ortaya çıkan ve Amerika’daki old school dövmelerinin bazı özelliklerinden etkilenen bir dövme stilidir. Stil, genellikle, ağır çizgiler, canlı renkler ve öznenin abartılı tasvirleri ile karakterizedir.

New school dövmenin ortaya çıkışı ile ilgili farklı hikâyeler olsa da kabul gören çıkış noktası Kaliforniyalı dövmecilerin yeni dövme stilleri denerken bu tarzı yarattıklarıdır. Özellikle de çizgi film kahramanlarının resmedildiği dövmeler bu tarzın başlangıç noktasıdır. New school tüm dünyanın en popüler dövme stillerinden biridir ve ülkemizde de hatırı sayılır çoklukta new school dövme tutkunu vardır.

New school modeller


New school dövme modelleri için dövme âleminin en neşeli elemanları demek pek de yanlış olmaz. Zira bu tarzda özellikle çizgi film kahramanları, hayali karakterler, stilize edilmiş hayvanlar oldukça sık kullanılır. Ancak daha karanlık new school dövme modelleri de vardır tabi. Yine de tarz dövme âleminin neşesidir ve new school dövme modelleri yapıldıkları herkese farklı bir hava katar.

New school dövmenin anlamları

New school dövme modelleri renklilikleri ve biraz da abartılı oluşları ile dikkat çeker. New school dövmelerin anlamları seçilen desene göre farklılık gösterir, yani her dövmenin anlamı farklıdır. Örneğin ünlü Looney Tunes karakteri Tweety’nin new school tarzı bir dövmesini sırf bu karakteri çok sevdiğiniz için yaptırabilirsiniz. Yani new school dövmelerin anlamları hem seçilen desene hem de o deseni yaptıran kişinin dövmeye yüklediği anlama göre farklılık gösterir.

New school dövme fiyatları

Dövme fiyatlarında belirleyici olan boyut, renk ve desen new school dövme fiyatları konusunda da belirleyici rol oynayan unsurlardır. New school dövme fiyatları aynı zamanda eğer dövme cover yani kapatma olacaksa buna bağlı olarak de farklılık gösterir.

İstanbul new school dövme yapan yerler

Türkiye’nin dövme sanatçısı açısından en kalabalık kenti tabi ki İstanbul. İstanbul new school dövme yapan dövme sanatçısı bolluğu içinde hayalinizdeki dövmeyi yaptıracak usta bir dövmeci bulmanız çok kolay. İstanbul dövmeci alternatiflerine hemen göz atabilirsiniz.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

new school dövme sanatçısı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir