dovme-model-secimi

Dövme Model Seçimi

Dövme model seçimi yaparken ne istediğimizi bilmek en önemli etkenlerden birisidir. Eğer ne istediğimizi bilmeden dövme yaptırırsak bu ilerleyen yaşlarımızda bizim için problem olacaktır. Dövme modelini seçimini, dövme kataloğuna bakarak bir sürü zaman harcayarak geçirebiliriz fakat unutmayalım; harcadığımız zamanın belkide bin katı kadar yaptırdığımız dövmeyi üstümüzde taşıyacağız. Bu yüzden mutlaka ve mutlaka dövme seçimini doğru yapmalıyız. Dövme seçme seçeneğimiz dışında ise kişiye özel dövme tasarlatmak sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Dövme tasarımları genellikle kişinin hayal gücüne ve dövme sanatçısının yaratıcılığına bağlı olarak gelişir. Kişi hayal gücünde canlandırdığı bir figürü veya çocukluğu boyunca kendisine ana karakter edindiği bir kahramanı ve çok sevdiği birisini vücuduna işleyebilir.

Dövme Sanattır, Sanat ise Yaşamın Özü…

dovme-model-secimi-el-dovmesi

Hepimizin dövme yaptırmadan önce kafasında belirlediği bir tarz veya bir fikir vardır. Dövme modeli seçerken Google dan aratmak yerine dövmenizi yaptıracağınız sanatçıya başvurmanız çok daha doğru olacaktır. Size arşivinden en uygun modeli gösterip gerekirse size özel tasarım yapabilmelidir, tabi bu tasarımı yapabilecek kadar tecrübeli olmalıdır. Dövme sanatçısına ne yaptırmak istediğinizi, ne anlam taşımasını istediğini sizi etkileyen herhangi bir şeyi, gördüğünüz bir rüyayı anlatmaktan çekinmeyin. Size en uygun dövme modelini hazırlayıp fikirlerinize göre şekillendirecektir. Vücudunuzda yaptırılmaya uygun bölgeleri tavsiye edip yapılacak yere göre ölçülendirilecektir.

Dövme Seçiminde Hangi Dövmeciler Tercih Edilmeli

dovme-model-secimi-6
dovme-model-secimi-6

Dövme seçiminde en dikkat edilmesi gereken konuların başında tabi ki dövme yaptıracağımız dövmecinin tecrübe ve yeteneği gelmektedir. Tecrübeli bir dövme sanatçısı aynı zamanda karşıdaki kişiyi en iyi anlayabilen dövmecidir. Henüz seçim konusunda karar vermemiş veya kararsız kalmış birisini hayatı boyunca taşıyacağı bir model konusunda yönlendirebilmek çok önemlidir, bu konuda hayal gücünü kullanacak olan kişi dövme sanatçısıdır.

Profesyonel Dövmeci Eşittir Eşsiz Dövme

dovme-modelleri-en-iyi-modeller
dovme-modelleri-en-iyi-modeller

Hepimiz dövme yaptırmaya karar verdikten sonra dövme model seçimi ile istediğimiz gibi dövmemiz olsun isteriz. Bu süreç karar verme açısından da zor bir süreçtir dolayısıyla ince eleyip sık dokuyarak modeller arasında gezinip dururuz. Böyle durumlarda kişiye özel dövme tasarlanabileceğini unutmamanız gerekir. Dövme model seçimi ile sizlere ilham verebilecek görselleri aşağıdan incelebilirsiniz.

dovme-model-secimi-3
dovme-model-secimi-3
dovme-model-secimi-4
dovme-model-secimi-4
dovme-model-secimi-5
dovme-model-secimi-5
dovme-model-secimi-7
dovme-model-secimi-7
dovme-model-secimi-8
dovme-model-secimi-8

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir