Dövme Abdesti Etkilermi

Dövme günahmıdır sorusuyla ilgili bir çok ilahiyatçı ve bilim insanları farklı şekilde görüşlerini bildirmektedir. Bu konuya en iyi yanıtı verebilmek için iyi bir araştırma ve dövmenin yapılış ve uygulanma biçimini bilmek gerekir. Bunları incelediğimizde ise aslında bu konuyla ilgili yanlışları bir bir eleyerek doğruya ulaşabiliriz.

Deriye yapılan Dövme Su Geçirir mi?

deriye-yapilan-dovme

Dövme doğrudan deri altına işlediğinden herhangi bir su geçirmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Dövme yapılan deri terleyebilir buda gözeneklerin açık olduğu anlamına gelir ayrıca su ile temasa geçmeyen bir deri yüzeyi enfeksiyona neden olur fakat bu yüzden hiç bir dövme enfoksyon kapmamıştır dolayısıyla burada dövme günahmıdır? sorusunun ilk cevabını almış oluruz.

Dövme Abdesti Etkilermi?

dovme-abdesti-etkilermi

Kuranı Kerimde bununla ilgili herhangi bir ayet yoktur, dövme dini açıdan hoş görülmese de insanların kendisini ifade ettikleri bir sanattır ve genellikle İslam dini heykel, resim, müzik gibi sanatsal faaliyetleri hoş görmez ve bir çok şeriat ülkesinde bu tarz sanatsal faaliyetler yasaktır.

Dövme Yapıldığında Abdest Kabul Olurmu?

Yukarıda da dövme günahımdır sorusuna verdiğimiz yanıtı da da bu konu üzerinde durdur ve dövme yapılan ten su geçirebildiğinden dolayısıyla alınana abdestte kabl olacaktır yalnız dövme ilk yapıldığında deriden gelen sıvılardan kaynaklı abdest bozulabilir.

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir