tribal-dovme-modelleri

Tribal Dövme Modelleri

Tribal dövme modelleri binlerce yıldır yapılan bir vücut süsleme sanatı. Ancak ilkel toplumlarda dövme süslemekten çok bireylerin aidiyetini simgeleyen işaretler koymak adına yapılıyordu. Bugün modern insanlar dövmeye karşı gittikçe daha fazla ilgi duymaya başlamış durumdalar. Bunun sebebiyse dövmenin yalnızca vücudu süslemekle kalmayıp kişiselliği de vurgulaması. Söz konusu tribal dövme olduğunda bu dövmelerin tüm dövmelerden daha kişisel ve özel olduklarını söyleyebilmek mümkün. Tribal dövmeler ilk bakışta göze anlamsız gibi gelse de işin doğrusu hepsinin bir anlamı var ve tribal dövme için kadim bir tarz da diyebiliriz zira tribal dövme modellerinin esin kaynağı kabile dövmeleri. Ama bununla da sınırlı kalmıyor ve son yıllarda özellikle hayvanlı tribal dövme modelleri de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Tribal dövmeyi çekici kılan en önemli özelliğiyse her bir dövmenin eşsiz olması, tabi bunun için öncelikle usta bir dövmeciye kendinize ait bir desen çizdirmeniz gerekiyor. Eğer bunu tercih etmezseniz hazır tribal dövme modellerine de yönelebilirsiniz.

Tribal Modeller

Tribal Dövme modelleri düz çizgilerden oluşur, tribal modeller en çok bilinen modeller arasındadır ve çok popülerdir. Dövmeler arasında en çok tercih edilmesinin nedeni çok daha dikkat çekici olması denilebilir. Tribal dövmeler en eski dövme tarzları arasındadır ve günümüzde bu popülasyonu hala devam etmektedir, sizler için tribal dövme modelleri arasında en çok hoşunuza gidebilecek olan modelleri derledik.

Tribal Dövmenin Anlamları

Tribal dövmelerin anlamı tabi ki her dövmede ya da daha doğru bir ifadeyle desende değişiklik gösterir. Kafanızda kesin bir desen yoksa tavsiyemiz dövme sanatçısına dövmeyi hangi amaçla, duygularla yaptırdığınızı söylemeniz ve işin ustasından öneri almanızdır. Tribal dövme modellerinin kökeni  kabile dövmeleridir ve bu dövmeler bağlılığı, cesareti temsil edebileceği gibi tamamen kişisel duygulara da ithaf edilebilir. Yani daha doğru bir ifadeyle herkesin tribal dövmesinin anlamı kendi duygularında saklıdır.

Tribal Dövme Fiyatları

Tribal dövme fiyatları diğer tüm dövmelerde olduğu gibi istediğiniz dövmenin özelliklerine göre değişiyor. Bir tribal dövmenin fiyatını belirleyen etkenler şunlar;

  • Dövmenin boyu
  • Dövmenin eni
  • Dövmenin kaç renk olacağı

Cover tribal dövme yani başka bir dövmenin üzerini kapattırarak yaptıracaksanız tabi ki bu da tribal dövme fiyatları konusunda belirleyici rol oynayan bir etken. Kısacası tribal dövme fiyatları kafanızdaki dövmeye bağlı olarak değişiyor. Ayrıca dövme kataloğumuza bakabilir ve ilginizi çekebilecek içerikleri inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da en iyi tribal dövme yapan yerler

İstanbul dövme yaptırmak isteyenler için kelimenin tam manasıyla bir cennet zira İstanbul’da  tribal dövme yapan stüdyolar açısından birçok seçeneğe sahip.

DÖVME STÜDYOSU İLETİŞİM

tribal dövme sanatçısı iletişim

Whatsapp ve Mobil  Hattımız

About Timuçin

Profesyonel Dövme Sanatçısı Tattoo Art. Timuçin Değirmenci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir